O značce

XEN-TAN je prémiová značka samoopalovací kosmetiky z USA, jejíž mnohaletý výzkum přivedl na svět výrobky, které vykouzlí přirození opálení na všech typech pokožky. Přípravky XEN-TAN pravidelně získávají ocenění v prestižních lifestylových časopisech (Cosmopolitan, ELLE, Harper’s Bazaar…) a jsou oblíbenou značkou mnohých českých i zahraničních celebrit (např. Elišky Bučkové, Kateřiny Kristelové, Cameron Diaz, Kate Middleton a Amber Heard).

Nejvyšší kvalita obsažených ingrediencí a inovativní vývoj značky zaručuje bezchybné opálení bez oranžového nádechu a samoopalovacího zápachu. Produkty XEN-TAN jsou výsledkem nejmodernějších technologií z USA a odborníky jsou považovány za zcela revoluční samoopalovací kosmetiku. Pokožce dodávají zdravé opálení a nejkvalitnější pečující látky, které hydratují a vyživují pokožku.

Vznik značky

Dera Enochson Xen-Tan

Zakladatelkou značky XEN-TAN je američanka Dera Enochson. Dera byla nespokojená se stávajícími samoopalovacími přípravky, po kterých byla pokožka nepřirozené oranžová a zapáchala typickým samoopalovacím zápachem. Rozhodla se tedy využít své 15leté zkušenosti, kdy pracovala jako make-up artistka a vývojářka kosmetických produktů, a v roce 2002 založila po dlouholetém vývoji a výzkumu značku revoluční samoopalovací kosmetiky XEN-TAN.

Produktové řady

Samoopalovací výrobky XEN-TAN nabízí produkty, jak pro domácí použití (např. krémy, spreje, pěny), tak pro profesionální použití v kosmetických salónech (např. samoopalovací nástřikové tekutiny).

Přípravky jsou rozděleny do tří základních tříd – tmavá (dark), střední (medium) a světlá (light) podle intenzity výsledného opálení. Toto rozdělení je třeba brát s rezervou, protože vždy záleží na konkrétním odstínu opalované pokožky, počtu aplikací a množství pigmentu v těle.

Dále jsou samoopalovací přípravky XEN-TAN rozdělené na ty, které kromě postupně se vyvíjející samoopalovací složky obsahují i instatní barvu (smývatelný bronzer) pro okamžité získání tmavého odstínu, a ty, které tuto instantní barvu neobsahují (opálení je vidět během 3 hodin po aplikaci). Do skupiny s instantní barvou patří např. Face Tanner Luxe, Deep Bronze Luxe, Absolute Luxe, Mist Intense, Dark Lotion a Mousse Intense. Bez instantní barvy nabízíme dva produkty – Transform Luxe a Luminous Gold Gel.

Základní přehled produktů lze vidět v tabulce pro srovnání produktů.

Samoopalovací přípravky XEN-TAN vydrží na pokožce až 10 dní (v závislosti na použitém přípravku). Většina nabízených přípravků má obsah 148 ml (na 7-10 aplikací na celé tělo), nebo 236 ml (na 10-15 aplikací na celé tělo).

XEN-TAN také nabízí smývatelné přípravky (tzv. bronzery) bez samoopalovací složky. Tyto bronzery vydrží na pokožce do prvního umytí, a tak jsou skvělými pomocníky pro ty, kteří chtějí okamžitý efekt opálení na jednorázové příležitosti (plesy, svatby, večírky atd.). Dále nabízí kompletní řadu doplňkových produktů, jako jsou aplikační rukavice, peelingy, hydratační mléka apod.

Základní rozdělení produktů:

10 důvodů proč si Xen-Tan zamilujete…

  • Vytváří naprosto přirozené opálení = už nikdy oranžová pokožka!
  • Je vhodný pro každý typ a odstín pokožky
  • Jeho použití je tak jednoduché, že to zvládne naprosto každý
  • Snadno se nanáší a výsledek je bezchybný bez jediné skvrny
  • Každý z přípravků obsahuje hydratační látky, které o pokožku pečují a vyživují ji
  • Xen Tan opálení dlouho vydrží – užívat si ho budete až 10 dní
  • Každý produkt z řady Xen Tan nádherně voní = už žádný nepříjemný zápach typický pro samoopalovací přípravky!
  • Opálení bledne postupně a rovnoměrně
  • Nabízí celou řadu produktů v různých konzistencích – od krémů, pěn, gelů po spreje – každý si najde ten, který mu vyhovuje nejvíce
  • Xen Tan nabízí bezpečnější a zdravější cestu k získání krásného přirozeného opálení