Návod na správné samoopalování0

Pokud si aplikujete samoopalovací přípravek doma, je nezbytné důkladně připravit Vaši pokožku, aby výsledkem samoopalování byla přirozená barva a opálení dlouho vydrželo. Osprchujte se a důkladně vydrhněte pokožku do sucha. Na hrubší a sušší části těla jako jsou lokty, kolena a paty použijte peelingový přípravek bez olejové složky (např. Xen-Tan Body Scrub). Důkladně odstraňte veškerý make-up, deodoranty, hydratační přípravky nebo cokoliv, co by mohlo působit jako bariéra mezi Vaší pokožkou a samoopalovacím přípravkem. Aplikujte tenkou vrstvu hydratačního krému (bez olejové složky) na lokty, kolena a paty, ale snažte se vyhnout ostatním částem těla, protože by to mohlo zabránit rovnoměrnému opálení.

Krouživými pohyby rovnoměrně aplikujte na pokožku. Aplikujte jednu slabší vrstvu pro lehčí opálení nebo jednu silnější vrstvu pro tmavší barvu opálení. Po aplikaci si důkladně omyjte dlaně horkou vodou a mýdlem. Počkejte minimálně 3 hodiny před sprchováním nebo koupáním.

Tipy a upozornění

- Doporučujeme použití samoopalovací rukavice pro snadnou a rovnoměrnou aplikaci a pro ochranu rukou. Speciální samoopalovací rukavice Xen-Tan také urychluje čas aplikace.

- Některé samoopalovací přípravky Xen-Tan obsahují okamžitou barvu pro snadnější aplikaci. Snadno tak poznáte, kde jste již přípravek aplikovali.

- na horní část chodidel a hřbety rukou použijte pro aplikaci vatový tampon nebo houbičku

- po aplikaci samoopalovacího přípravku se vyhněte pohybovým aktivitám (kvůli možnému pocení) a plavání

- vyhněte se horkým koupelím, které mohou způsobit rychlejší vymizení opálení

- v den aplikace nenoste oblečení světlých barev

- pro správné nanesení samoopalovacího přípravku na záda bez cizí pomoci, můžete vyzkoušet  potravinovou fólii, z které si uděláte dostatečně dlouhý a široký pruh (viz obrázek), nanesete na ni pár teček samoopalovacího krému a roztíráter roztíráte jej jako při sušení zad ručínkem

 

Komentáře