ČASTÉ DOTAZY

Jak dlouho vydrží opálení přípravky XEN-TAN?

V závislosti na použitém přípravku vydrží opálení až 10 dní. Opálení můžete prodloužit použitím přípravku Transform Luxe, který pokožce dodává lehké opálení. Přípravky XEN-TAN obsahují hydratační látky, které proniknou hluboko do pokožky a zabraňují jejímu vysušování. Zároveň usnadňují aplikaci samoopalovacích přípravků na problémové partie, jako jsou ruce, lokty, kolena či nohy.

Proč vydrží opálení XEN-TAN déle než u jiných značek?

Mnoho přípravků totiž obsahuje ovocné kyseliny, které způsobují, že opálení bledne rychleji a pokožka vysychá. XEN-TAN odstranil ze svých samoopalovacích přípravků veškeré ovocné kyseliny, a obohatil složení o hydratační látky a vyšší množství DHA a speciální postupně se uvolňující složku Lexorez, díky tomu opálení přípravky XEN-TAN vydrží o několik dní déle než u jiných samoopalovacích přípravků na trhu.

Je Xen Tan vhodný i pro velmi světlou pokožku?

Ano, je! Zakladatelka značky XEN-TAN má dokonce velmi světlou pokožku a vyvíjela produkty tak, aby odpovídaly všem typům pokožky – i těm nejsvětlejším. Přípravky pracují s přirozenou barvou vaší pokožky a výsledné opálení je proto přirozené na každém typu pleti.

Musím XEN-TAN nanášet na noc, jako jiné samoopalovací produkty?

Nemusíte. Řada přípravků XEN-TAN obsahuje instantní barvu, což znamená, že na vaší pokožce vykouzlí okamžitě krásně hnědou barvu, která se postupně vyvine v opálení. A protože produkty nádherně voní, nemusíte se bát nepříjemného samoopalovacího zápachu a můžete je použít kdykoliv během dne.

Za jak dlouho po aplikaci samoopalovacího přípravku XEN-TAN se mohu osprchovat?

Vaše opálení se začne vyvíjet během 3-4 hodin od nanesení přípravku. Poté se můžete osprchovat. Pro nejlepší výsledky ale doporučujeme nechat přípravek působit alespoň 7-8 hodin, než se osprchujete. Díky skvělé vůni, můžete přípravky aplikovat ráno a umýt je až večer. Nebo naopak večer a nechat je působit přes noc. V den aplikace, kdy se opálení vyvíjí, doporučujeme nosit oblečení tmavších barev.

Za jak dlouho po aplikaci přípravku XEN-TAN se vyvine opálení?

Pokud si vyberete přípravek s „instantní“ barvou (bronzerem), budete hnědá okamžitě. Samoopálení se v pokožce začně vyvíjet v následujících 3-4 hodinách. Pro ideální výsledek doporučujeme nechat přípravek působit alespoň 7-8 hodin a teprve poté se osprchovat.

Mohou XEN-TAN používat lidé se suchou pokožkou?

Ano! Přípravky Xen tan obsahují hydratační látky, které proniknou hluboko do pokožky a zabraňují jejímu vysušování. Zároveň usnadňují aplikaci samoopalovacích přípravků na problémové partie, jako jsou ruce, lokty, kolena či nohy. Po nanesení přípravku bude vaše pokožka hydratovaná a hedvábně hladká.

Jakou vůni mají přípravky XEN-TAN?

Každý produkt má jinou vůni. Například Deep Bronze Luxe kokosovo-vanilkovou a Dark Lotion mandlovo-třešňovou.  Přípravky XEN-TAN obsahují látky blokující typický samoopalovací zápach, proto se nemusíte bát nepříjemného zápachu, jako u jiných přípravků.

Mohu používat přípravky XEN-TAN na obličej?

Ano! Všechny přípravky Xen Tan můžete použít na tělo i obličej.

Který z přípravků je ideální pro mě?

V sekci „Jak vybrat ten pravý samoopalovací přípravek“ použijte tabulku, která Vám výběr usnadní.

Jaký opalovací krém mohu používat spolu s XEN-TANEM?

Abyste ochránili vaši pokožku, doporučujeme používat krémy s vysokým ochranným faktorem, pokud se hodláte opalovat. Abyste ochránili své samoopálení, doporučujeme používat krémy bez olejů, protože olej v opalovacích krémech způsobuje rychlejší vyblednutí samoopálení. Jiné faktory, jako chlor a písek rovněž způsobují rychlejší vymizení samoopálení. Doporučujeme používat Fresh Prep Scrub peeling, který udrží vaši pokožku v nejlepší možné kondici a Transform Luxe pro udržení opálení.

Některé partie těla se mi opalují hůř. Co s nimi?

Každý člověk se opaluje trochu jinak. Někteří lidé tvrdí, že se na určitých částech těla nikdy neopálí tak, jako na jiných. My navrhujeme použít na tyto partie Dark Lotion, který vykouzlí intenzivní opálení i na těžko se opalujících oblastech.

Který přípravek mi dodá nejtmavší opálení?

Dark Lotion, Deep Bronze Luxe, Transformation Ultra vám dodají nejtmavší a nejintenzivnější opálení.

Je nutné si před aplikací přípravku udělat peeling?

Zcela nezbytné to není, ale my peeling vždy doporučujeme – jeho použitím se odstraní odumřelé částečky kůže, takže je opálení dokonalé a rovnoměrné. Navíc vydrží o den až dva déle.

Jsou přípravky XEN-TAN testovány na zvířatech?

Produkty XEN-TAN nejsou testovány na zvířatech.

Obsahují přípravky XEN-TAN parabeny?

Přípravky XEN-TAN jsou bez parabenů. Jediným přípravkem, který je obsahuje je Dark Lotion a Perfect Bronze.

Je samoopalovací rukavička Tanning Mitt na více použití?

Ano, rukavičku můžete používat opakovaně. Po použití ji stačí propláchnout ve vlažné vodě s mýdlem, nechat ji uschnout a je připravena na další použití.

Některé z Xen Tan produktů obsahují extrakty z ořechů. Je bezpečné je používat i pro alergiky?

Pokud máte alergii na ořechy, vždy kontaktujte svého lékaře před použitím přípravků obsahujících stopy ořechů. Extrakty z ořechů obsahuje pouze Dark Lotion – všechny ostatní produkty jsou bez těchto výtažků. Bezpečnou volbou jsou pro vás tedy jiné produkty, jako například Transform Luxe nebo Deep Bronze Luxe.